Kunstmuru hooldus

Lisaks kunstmuru tarnimisele ja paigaldamisele pakub Golden Ground ka täielikku hooldusteenust. Anname nõu, kuidas hooldada murukatet igapäevaselt ja -nädalaselt ning millist tüüpi professionaalset abi ja kui sageli vaja läheb.

Inimesed ostavad kunstmuru ühel olulisel põhjusel: seda ei pea praktiliselt üldse hooldama.

Lehed, umbrohi, mustus, loomade väljaheited, liigne vesi, päikese käes pleekimine, muru deformeerumine ja muud taolised asjaolud võivad küll aeg-ajalt muret tekitada, kuid need on väga lihtsasti ja kiiresti lahendatavad probleemid. Kunstmuru hooldamine sarnaneb loodusliku muru hooldamisega, ent muru niitmise ja muruseemnete külvamisega on nüüd lõpp!

Kui kunstmurule satuvad puulehed, siis saab need harjaga ära pühkida või kasutada lehepuhurit/-imurit. Vajalikud seadmed leiate lähimast aiatarvete kauplusest. Umbrohi ei tohiks teie kunstmurul kunagi kasvada, sest sünteetilise pinna alla paigaldatud kile takistab soovimatute taimede kasvu.

Kui muru saab mustaks, siis on üheks võimaluseks pesta see veevoolikuga puhtaks, ent sama hästi võite jätta selle töö vihma hooleks. Kui tegemist on spordiväljakuga, siis peaks murukatet pesema veevooliku abil regulaarselt, et hoida ära inimhigi, naharakkude ja eelkõige vere kaudu murule jäävate mikroobide paljunemisest tulenevaid hügieeniprobleeme.

Sarnasel moel tuleb toimida ka loomade uriiniga. Kõige loodussäästlikum on puhastada kunstmuru puhta veega. Tasub meeles pidada, et kõik kunstmurukatted on poorsed, mis tähendab, et uriin imbub katte all olevasse pinnasesse. See lahendab ka paduvihmadega seotud mure, sest vesi imbub läbi kunstmuru maasse samamoodi nagu loodusliku muru puhul. Samuti peab maastiku kujundamisel silmas pidama kõiki vee äravoolule kehtestatud nõudeid.

Kunstmuru võib võtta kulunud ilme juhul, kui murumätas on lamedaks vajunud. Selle mure saab lahendada murumätta „harjamise“ teel või ahjus kuivatatud liivaga täitmise teel. Muru kulub kiiremini suure inimliiklusega kohtades ning sellisel juhul on lahenduseks suurema kõrgusega murumätaste kasutamine.

Värvi tuhmumine ei ole tänapäevaste kvaliteetsete kunstmurukatete puhul kuigi sageli esinev probleem. Muru on vastupidav UV-kiirtele ning seda on testitud erinevates kliimatingimustes. Rohkema teabe saamiseks värvivõimaluste kohta külastage meie emaettevõtte kodulehte.


Kunstmuru kasutamine võib olla teie võimalus kauni ja hooldusvaba aia kujundamiseks.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.  Loe lisaks